Bahçe Çeşmesi
Written by barbeku

Bahçe Çeşme Modelleri

Bahçe Çeşmeleriyle Bahçenize Hava Katın

İç mekânların dekorasyonu kadar dış mekânların dekorasyonu da önemlidir. Bahçeli evlerinizde, bahçenize yapacağınız ufak dokunuşlar evinizin havasını ve görünümünü değiştirecektir.

Son yıllarda park ve sokak köşelerinde gördüğümüz çeşmeler, bahçeleri ve binaların önlerini de süslüyorlar. Dış mekân bahçe dekorasyon ürünleri arasında bulunan bahçe çeşme modelleri ile bulunduğunuz ortama farklı bir hava katabilirsiniz.

Neden Bahçe Çeşmeleri Kurmalısınız?

Bahçenize kuracağınız bir çeşme ile dış mekânınıza faydalı bir aksesuar katmış oluyorsunuz. Bu çeşmeden hem siz faydalanmış oluyorsunuz hem de kuşların su içmesine yardımcı oluyorsunuz.

Hayal gücünüzü, tarzınızı veya kültürünüzü yansıtan bahçe çeşme modelleri dekorasyonunuzu tamamlayan bir parça olarak yerini alacaktır. Sıcak yaz günlerinde bahçenizde oturduğunuzda serinlik ve huzur havası veren çeşmeler, suyun terapi özelliği sayesinde sizi dinlendirmiş olacaklardır.

Bahçenizde sürekli mangal yakıyorsanız ya da yemeklerinizi bahçenizde yiyorsanız bahçe lavabo modelleri arasından uygun olanını bahçenize kurdurabilirsiniz. Bu sayede her türlü el, bulaşık, meyve ve sebze yıkamayla birlikte bahçenizi sulama imkânına da sahip olabilirsiniz.

Çeşmelerin Özellikleri Nelerdir?

Çeşmeler, betondan üretiliyorlar. Ürünlerin uzun ömürlü olmaları için iç aksamları demirle destekleniyor. Genellikle beyaz renkte üretiliyorlar. Ahşap görünümlü çeşmeler kahverengiye boyanıyorlar. Mevsimsel şartlara karşı son derece mukavemetlidirler. Uzun yıllar bahçenizde sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Çeşmelerde kullanılacak musluklar sizin tercihinize kalmıştır. Çeşmeler musluksuz olarak satıldığından muslukları ayrıca alıp taktırmanız gerekiyor.

Bahçe Çeşme Modelleri Nelerdir?

Bahçe dekorasyonlarının artık olmazsa olmaz aksesuarlarından olan bahçe çeşme modelleri tasarımlarıyla dikkat çekiyorlar. Bahçe çeşmeleri; mistik, antik, nostaljik, doğal görünümlü ve Osmanlı tarzı çeşitleriyle dikkatleri çekiyorlar.

Bulunduğunuz ortama ve yaşam tarzınıza uygun bahçe çeşme modelleri ankara ürünlerinden tercihinizi yapabilirsiniz. Çeşmenizi bağımsız veya duvara monteli olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Bu konuda zengin bir seçeneğe sahipsiniz. Çeşmeyle birlikte bahçe lavabo modelleri çeşitleri de bulunuyor.

Düz beton zemine ve ayaklara oturtulan bahçe lavabo modelleri işlevleri bakımından size büyük kolaylıklar sağlıyorlar.

Bağımsız Çeşme Modelleri

Geniş alanlar ve bahçeler için ideal çeşme modelleridir. Daha çok kurum ve kuruluşlar tercih ediyorler. Parklarda, camilerde, okullarda, meydanlarda görebilirsiniz. Ürünler betondan yapılıp, içleri demirle sağlamlaştırılmışlardır. Bu nedenle uzun yıllar yıpranmadan kullanılabilirler.

Bu ürünler arasında; antik, taş ve doğal görünümlü modeller ön plana çıkıyorlar. Tercihinize ve isteğinize göre modellerde değişiklik yapılabiliyor ve istediğiniz desen ve yazılar işlenebiliyor.

Çocuk parklarında veya bahçenizde ahşap görünümlü bir çeşme ile ortamın doğal havasını bozmamış olursunuz.

Duvara Monteli Çeşme Modelleri

Osmanlı desenleriyle veya figürlerle işlenmiş bir çeşme bahçenize işlevlik katacaktır. Siz bahçenizi sularken, evcil hayvanınız da kurnasından su içme fırsatını bulacaktır.

Antik ve bahçe çeşme modelleri Ankara modelleri bulunuyor. Ebat ve ölçülerde tercih imkanı bulunuyor. İsterseniz barok tarzı isterseniz motif desenli yaptırabiliyorsunuz.

 

Bahçe Çeşmelerini Nereden Alabilirsiniz?

 

Hayal gücünüzü ve tarzınızı yansıtacak bahçe çeşme modelleri Ankara barbekü firmasından temin edebilirsiniz. Barbekü ve bahçe çeşmeleri imalatçısı ve satıcısı olan firma Kahramankazan’da faaliyet gösteriyorlar. Türkiye’nin her yanına siparişleri gönderiyorlar. Firmanın betonbarbeku sitesine girdiğinizde ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)